EN HIZLI BEL İNCELTME HAREKETLERİ

EN HIZLI BEL İNCELTME HAREKETLERİ

Fit görünen insanları, diğerlerinden ayıran en büyük özelliklerinden biri; ince belli olmalarıdır. İnce belli olmak, estetik duruş açısında göze daha hoş gelir. İnce belli olmak ve fit gözükmek için oldukça büyük çaba harcarız. Ancak bir türlü bel çevresinde biriken yağlardan tam anlamıyla kurtulamayız. Eğer bu yağlardan kurtulmak istiyorsak, bel çevresini hedef alan bazı egzersiz hareketleri mevcuttur.

En hızlı bel inceltme hareketlerini, evlerinizde üstelik ekipman kullanmadan uygulayabilirsiniz. Bel bölgesini inceltmeye yarayan bu egzersizleri; Her gün 5 dakikanızı ayırarak, 1 ay süre ile yaparak belinizdeki incelmeyi fark edebilirsiniz. Bu hareketleri; Sağlıklı beslenme ve Koşu, İp atlama gibi kardiyo egzersizleriyle desteklerseniz büyük ölçüde olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Bel Bölgesi İnceltme

Bel Bölgesi Neden Zor İncelir?

Kadınlarda yağ birikiminin daha yoğun olduğu noktalar, karın ve bel bölgesidir. Kilo bazında zayıf kategorisinde yer alan bazı insanların bile, bel bölgesinde yağlanma olduğunu görebiliriz. Bu durum kişiden kişiye değişse de, genelde fazla yağın biriktiği bölge bel çevresi olur. Üstelik bel bölgesindeki yağları eritmek, diğer bölgelere oranla oldukça zordur.

Bel çevresinin yağlanmasının birçok sebebi olabilir. Hormonlarla ilgili faktörler, sindirim sistemindeki yavaşlık ve yaşanan bazı sindirim problemleri, hareketsizlik, düzensiz ve yanlış beslenme, alkol ve türevleri, yoğun stres ve sıkıntı bunlardan bazılarıdır.

Bel Bölgesi Nasıl İncelir?

Bel bölgesine etki eden bazı hareketler sayesinde hızlıca bel çevresini inceltebiliriz. Bu hareketler kesinlikle ekipman gerektirmez sadece egzersizleri yapmak için uygun bir zemin ve Kaliteli Spor Kıyafetleri yeterli olacaktır. Evde kolayca yapılabilecek bu hareketleri sağlıklı beslenme ile desteklemeyi unutmayın. Böylece sizler de, istediğiniz vücut formuna ve bel inceliğine kavuşacaksınız.

En Hızlı Bel İnceltme Egzersizleri

  1. Plank/ Mountain Climber / Plank Jack: İlk hareketimiz üç farklı hareketin kombinasyonu sonucunda meydana gelmiş etkili bir bel inceltme hareketidir. Bu hareket, asıl olarak bel bölgesini hedef aldığı gibi karın, sırt, bel gibi çeşitli noktaların da çalışmasını sağlar.

Uygulanışı:  Başlangıç pozisyonu olarak önce şınav pozisyonuna benzer bir duruş alıyorsunuz. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve yere parmak uçlarınızı koyun. Plank Hareketinin, şınavdan farkı; dirsekten itibaren kolunuz yere paralel biçimde sabit ve avuç içleriniz aşağı bakacak.

Ardından ikinci hareketimiz olan Mountain Climber’a geçiyoruz. Kollar yine aynı şekilde sabit kalarak, ayağımızı havaya kaldırıp dizimizi karnımıza doğru çekiyoruz. Bu hareketi uygularken dizinizi vücudunuzun dışına doğru kaldırırsanız, bel inceltme açısından daha büyük verim alırsınız. Devamında başlangıç pozisyonuna dönün ve diğer harekete geçin.

Diğer hareketimizin ismi ise Plank Jack… Bu harekette; İki ayağımızı birden havaya kaldırarak yine aynı düzlemde, omuz hizamızın dışına doğru koyuyoruz. Hareketi; duruşunuzu koruyarak 30-45 saniye arasında yapmanız yeterli olacaktır.

Bel Bölgesi İnceltme Egzersizleri

2. Alternating Knee to Chest: Bu hareket beli inceltirken aynı zamanda alt, üst ve orta karın kaslarını da güçlendirir.

Uygulanışı: Sırt üstü yere uzanın ve boynunuzu kaldırın. Vücudunuz yere paralel biçimde dururken, dizinizi bükerek bir bacağınızı göğsünüze kaldırın. Diğer bacağınızı ise ileriye uzatın. Bu hareketi bacaklarınızı değiştirerek 5 tekrar yapmanız yeterli olacaktır.

Bel İnceltirken, Kas Güçlendiren Egzersizler

3. Extented Leg Pulses: Bu egzersizde yine belinizi inceltirken, karın kaslarınızın güçlenmesini sağlar. Egzersizi; Evinizde ve en rahat ettiğiniz Spor Giyim Ürünleri ile kolayca yapabileceksiniz.

Uygulanışı: Sırt üstü yere uzanın. Bir bacağınızı yere dik olacak şekilde havaya kaldırın ve diğer bacağınızı ise düz tutun. Ardından havadaki bacağınızı ellerinizle kavrayın. Karın kaslarınızı sıkarak, kendinizi havadaki bacağınıza doğru çekin. Hareketi; 10 tekrar yapmanız yeterli olacaktır.

Karın Kası Güçlendiren Egzersizler

4. Leg Lifts/Hip Tips/Crunches: Bu hareket; 3 hareketin kombinasyonundan meydana geliyor. Oblikler haricindeki tüm karın kaslarınızı çalıştıran bu egzersiz, oldukça zorlayıcı ve etkili bir bel inceltme hareketidir. 

Uygulanışı: Bir bacağınızı yere dik olacak şekilde, hiç bükmeden havaya kaldırın ve ellerinizi başınızın arkasına koyun. Ardından diğer bacağınızı, havadaki bacağınıza doğru kaldırmaya başlayın. İki bacak aynı hizaya geldiğinde boynunuzu ve başınızı bacaklarınıza doğru çekerek karnınızı sıkıştırın. Hareketi; 15 tekrar yapmanız yeterli olacaktır.

Tüm Kasları Çalıştıran Egzersizler

5. Bicycle Crunch: Şimdi uygulayacağımız bel inceltme hareketi, bel bölgenizdeki yağları eriterek tüm karın kaslarınızı güçlendirir.

Uygulanışı: Elinizi kafanızın arkasına koyun. Sırt üstü yere yatarak bacaklarınızı bisiklet sürermiş gibi tek tek göğsünüze doğru çekin. Ardından attığınız bacağınızın tersi yönde mekik çekerek kolunuzla zıt olan taraftaki bacağınızı birleştirin. Bu hareketi 10 tekrar yapmanız yeterli olacaktır.

Bel İnceltme Hareketleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir